Yüz Mezoterapisi ile Zamana Karşı Koyabilirsiniz
Haber
20 Ocak 2021 - Çarşamba 17:51 Bu haber 926 kez okundu
 
Yüz Mezoterapisi ile Zamana Karşı Koyabilirsiniz
Sağlıklı Yaşam Uzmanı Doç. Dr. Gürkan Genç, Yüz mezoterapisi ile cildin beslendiğini, yenilendiğini ve zamana karşı koyduğunu söyledi.
Sağlıklı Yaşam Haberi
Yüz Mezoterapisi ile Zamana Karşı Koyabilirsiniz

 

Zamanın insan yüzü üzerindeki etkilerini azaltmanın en önemli yollarından birinin yüz mezoterapisi olduğunu belirten Doç. Dr. Gürkan Genç, konu ile ilgili olarak şu Bilgileri verdi:

 

 

"Zamanın yıpratıcı etkilerinden kurtulmak hiç birimiz için mümkün değil ama ortalama beklenen yaşam süresi uzadıkça yaşlanmayı önleme/geciktirme ihtiyacı da artıyor.

 

Yaşlılığı en çok hissettiğimiz zamanlardan biri de ayna karşısında olduğumuz zamanlar. Yıllar geçtikçe çizgiler artar, ciltte parlaklık ve nem kaybı ile birlikte yorgun bir ifade ortaya çıkar. Bunlara zaman içinde güneş lekeleri, yara ve sivilce izleri de eklenebilir. Tüm bunların ortaya çıkışını ertelemek veya oluşmuş olanları azaltmak için kullanılabilecek yöntemler arasında mezoterapi güçlü bir araçtır.

 

 

Yüz mezoterapisi, cildin ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin cildin içine ve/veya altına direk verilmesidir. Böylece, sadece cilde sürülerek yapılan uygulamalardan çok daha etkili bir şekilde, ihtiyaç duyulan maddelerin cilt dokusunda en üst düzeye çıkarılması, cildin beslenmesi, yenilenmesi ve zamana karşı koyması sağlanır.

 

 

İşlem öncesi cildin değerlendirilmesi ve amaca uygun uygulama materyallerinin (hyaluronik asit, vitamin, mineral, antioksidan amino asit) seçilmesi gereklidir. Başlamadan önce cilt temizlenir ve anestezik madde uygulanması ile cilt hazırlığı yapılır. Daha sonra seçilen maddelerden oluşan karışım ya “Dermapen” gibi bir  aletle çoklu delikler açarak yada direkt enjeksiyon ile enjekte edilir. İşlem sonrası hyaluronik asit maske ve  buz masaj ile cilt rahatlatılır.

Yüz Mezoterapisi ortalama 1-4 hafta ara ile, cilt ihtiyacına göre 4-6 seans uygulanabilir.

 

 

Yüz mezoterapisi ile ciltte kollajen, elastin miktarı arttırılarak cildin esneklik, parlaklık ve nemi yeniden sağlanabilir. Böylece hem tedavi edici hem de yaşlanma karşıtı (anti-aging) etki elde edilebilir.

 

 

Unutmayın hayat tek kullanımlıktır, sağlığınızı koruyun...

 

 

DAHA FAZLASI İÇİN:

 

Doç.Dr.Gürkan Genç

 

Adres: Denizevleri Mah. Alaçam Caddesi No:6/3

 

Atakum/Samsun

 

Randevu Tel: 0(505)1022948 – 0(362)4401888

Kaynak: (DOKTORUMDAN HABERLER) - DOKTORUMDAN HABERLER Editör: BİRSEN KALKAR
Etiketler: Yüz, Mezoterapisi, ile, Zamana, Karşı, Koyabilirsiniz,
Yorumlar
Haber Yazılımı