DOÇ.DR. GÜRKAN GENÇ: Fonksiyonel Tıp Yaklaşımı ile sağlığınızı koruyun
Haber
21 Şubat 2021 - Pazar 14:14 Bu haber 2829 kez okundu
 
DOÇ.DR. GÜRKAN GENÇ: Fonksiyonel Tıp Yaklaşımı ile sağlığınızı koruyun
Fonksiyonel tıp, hastalıkların kök nedenini bulup bu nedeni ortadan kaldırarak tedavi etmeyi amaçlayan bir tıp yaklaşımıdır ve dünyada pek çok otorite tarafından geleceğin tıbbı olarak değerlendirilmektedir.
Fonksiyonel Tıp Haberi
DOÇ.DR. GÜRKAN GENÇ: Fonksiyonel Tıp Yaklaşımı ile sağlığınızı koruyun

Örneğin depresyon nedeniyle tedavi alan bir hastanın bu belirtilere neden olan esas problemi D vitamini eksikliği, Omega-3 eksikliği, aşırı antibiyotik kullanımına bağlı disbiyozis yada tiroid hormon yetersizliği olabilir. 

 

Yani pek çok farklı neden depresyonla sonuçlanabilir. Yada vücutta kronik enflamasyona neden olan bir problem kendisini kalp hastalığı, diabet, depresyon gibi başka hastalık adlarıyla gösterebilir. 


Dolayısıyla fonksiyonel tıp yaklaşımı her hastanın genetik, biyokimya ve yaşam tarzının değerlendirilmesini içerir. Kişiye özgü testler ile elde edilen sonuçlar, kişiye özgü değerlendirilerek yine kişiye özgü bir tedavi algoritması oluşturulur. 


Dolayısıyla depresyon nedeniyle başvuran hastaların hepsine aynı ilaç verilmez, farklı bir yol çizilir. Böylece belirtilerin bastırılması ile değil kök nedenin ortadan kaldırılması ile kesin ve kalıcı tedavi amaçlanır.

 

 Tedavi için de, vücudun bozulan dengesini düzeltmek amacıyla vitamin, mineral, bitkisel destek ve diyet düzenlemesi yapılır. Bu sayede, uzun yıllar ilaç kullanmanın maddi yükü ve vücudunuza vereceği zarardan kurtulmuş olursunuz. 

 

Fonksiyonel tıp yaklaşımından sadece hasta iken değil sağlığınızı korumak ve bağışıklığınızı güçlü tutmak için de faydalanabilirsiniz.

 
SAĞLIK, RUTİN LABORATUVAR TESTLERİNDEN DAHA ÖTEDİR


Çünkü fonksiyonel tıp yaklaşımına göre sağlık rutin laboratuvar testlerinden daha ötedir. Samsun’ da hem bu yaklaşım hem de anlaşmalı laboratuvarlar ile hizmet verebilir hale gelmek uzun sürmüş olsa da artık bu açıdan her türlü testi yaptırılabiliyor ve hasta takibi yapabiliyoruz. 


Sağlığınızı korumak sizin sorumluluğunuzdadır. Unutmayın, hayat tek kullanımlıktır, sağlığınızı koruyun…


DAHA FAZLASI İÇİN:

 

Merak ettikleriniz ve randevu için;

Doç.Dr.Gürkan Genç

Mail: dr.gurkangenc@gmail.com

Tel:05051022948

www.drgurkangenc.com

instagram: doc.dr.gurkangenc

Adres: Denizevleri Mah. Alaçam Cad. No. 6 Kat:1 D3 Atakum Samsun


Doç.Dr.Gürkan Genç

Kaynak: (DOKTORUMDAN HABERLER) - DOKTORUMDAN HABERLER Editör: BİRSEN KALKAR
Etiketler: DOÇ.DR., GÜRKAN, GENÇ:, Fonksiyonel, Tıp, Yaklaşımı, ile, sağlığınızı, koruyun,
Yorumlar
Haber Yazılımı