Doç.Dr. Gülçin Ecemiş: D Vitamini Kaynağı Güneşten yararlanın
Haber
16 Mayıs 2021 - Pazar 14:34 Bu haber 1228 kez okundu
 
Doç.Dr. Gülçin Ecemiş: D Vitamini Kaynağı Güneşten yararlanın
Atakum Atasam Tıp Merkezi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Doç.Dr. Gülçin Ecemiş , yaz güneşinden yararlanmak ve vücuda güneş ile depolanan D vitaminini kaçırmamak gerektiğini söyledi .
Endokrinoloji Haberi
 Doç.Dr. Gülçin Ecemiş: D Vitamini Kaynağı Güneşten yararlanın

 

Yaz Aylarında Günde Yarım Saat Mutlaka Güneşlenin

D Vitamini kas zayıflığına karşı vücudu korur, kalp atışının düzenlenmesinde etkilidir, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, tiroit fonksiyonları ve normal kan pıhtılaşması için gereklidir. Bedava ve en kolay ulaşabileceğimiz D vitamini kaynağı da Güneş’tir.

 

Güneş’ten D vitamini depolamak için en uygun saatlerin 11.00 ile 15.00 arası olduğunu belirten Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Doç.Dr. Gülçin Ecemiş, www.doktorumdanhaberler.com’a  konuştu.

 

“Atakum Atasam Tıp Merkezi  Endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları Uzmanı Doç.Dr. Gülçin Ecemiş  “ Yaz mevsimi geliyor. Yazın gelmesi demek, bizim için D vitamini demektir. Güneşten yararlanarak  vücudumuzun D vitamini eksikliğini giderebiliriz.

 

Güneş’ten yararlanarak D vitamini depolamak için mutlaka her gün mutlaka özellikle 11.00 ile 15.00 saatleri arasında,  az yarım saat güneşlenmemiz  kemiklerimiz için ve vücudumuz için çok güzel bir D vitamini kaynağıdır.” Dedi.

 

Atakum Atasam Tıp Merkezi   Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Doç.Dr. Gülçin Ecemiş’in açıklaması videomuzda:

 

TIKLAYIN İZLEYİN!..

 

Kaynak: (DOKTORUMDAN HABERLER) - DOKTORUMDAN HABERLER Editör: BİRSEN KALKAR
Etiketler: , Doç.Dr., Gülçin, Ecemiş:, D, Vitamini, Kaynağı, Güneşten, yararlanın,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı