Doç. Dr. Gürkan Genç, Aldığınız kilolardan Akupunktur ile kolayca kurtulun
Haber
15 Şubat 2021 - Pazartesi 20:20 Bu haber 3206 kez okundu
 
Doç. Dr. Gürkan Genç, Aldığınız kilolardan Akupunktur ile kolayca kurtulun
Sağlıklı Yaşam Uzmanı Doç. Dr. Gürkan Genç, fazla kilolardan Akupunktur tedavisi ile kurtulmaının yollarını anlattı.
Sağlıklı Yaşam Haberi
Doç. Dr. Gürkan Genç, Aldığınız kilolardan Akupunktur ile kolayca kurtulun

5000 yıllık geçmişi ile en kadim uygulamalardan olan akupunkturun günümüzde bir çok hastalıkta aktif olarak kullanılmakta olduğunu ifade eden Doç Dr. Gürkan Genç, akupunktur ile kilolardan kurtulma yönetemleri hakkında şu bilgileri verdi:


 "Uygulamanın esas amacı vücudun içinde bulunduğu dengesizliğin giderilmesi ile sağlığın yerine getirilmesidir. Akupunktura göre vücudumuzda 12 ana enerji kanalı bulunmaktadır. Sağlıklı kişilerde, bu kanallarda hayat enerjisi olarak  da adlandırılan “Qi” enerjisi düzenli bir şekilde akmaktadır. Enerji akışının herhangi bir yerde durgunlaşması, akışın azalması ya da sekteye uğraması ile hastalıklar ortaya çıkmaktadır. 

 

Çin tıbbına göre insan, bedeninde Qi akışındaki bir dengesizliği düzeltmek için gereğinden fazla acıkır ve gereğinden fazla yemek yer. Eğer Qi akışı akupunktur ile düzeltilirse, aslında iştah kaybı değil, gerektiğinde yemek yeme düzeni kurulur. Haliyle zayıflama ve optimal kiloya ulaşma için de adım atılmış olur. Akupunktur uygulamalarında denge kurulması ve enerjinin akışının düzeltilmesi amaçlandığı için çoğu zaman kilo verilirken konu ile alakalı değil diye doktora söylenmeyen birçok şikâyette gerileme ya da kaybolma görülmesi çok olağandır. Vücudun dengesi düzeldikçe, iyileşme her yönde olacaktır.

 

Akupunktur sizin “kesinlikle ben bunu yerim” dediğiniz bir yiyeceği “diyetteyim bunu yemesem de olur” demenizi sağlar. Dolayısı ile iradeniz değişir. Yemek görünce mideniz bulanmaz ve diyetinizi daha konforlu, şekeriniz düşmeden ve konforunuz bozulmadan yaparsınız. 

Uzun lafın kısası, akupunktur size yeni ve kalıcı bir yaşam standardı oluşturmanızda yol arkadaşı olur. Bu fırsatı iyi kullanan kişiler de hayatlarına fit ve sağlıklı bir şekilde devam ederler.


Unutmayın, hayat tek kullanımlıktır, sağlığınızı koruyun…

DAHA FAZLASI İÇİN:

 

Merak ettikleriniz ve randevu için;

Doç.Dr.Gürkan Genç

Mail: dr.gurkangenc@gmail.com

Tel:05051022948

www.drgurkangenc.com

instagram: doc.dr.gurkangenc

Adres: Denizevleri Mah. Alaçam Cad. No. 6 Kat:1 D3 Atakum Samsun

 

Doç.Dr.Gürkan Genç

Kaynak: (DOKTORUMDAN HABERLER) - DOKTORUMDAN HABERLER Editör: BİRSEN KALKAR
Etiketler: Doç., Dr., Gürkan, Genç,, Aldığınız, kilolardan, Akupunktur, ile, kolayca, kurtulun,
Yorumlar
Haber Yazılımı